Etkinlik Takvimi

Son ay Ekim 2015 Sonraki ay
P P S Ç P C C
week 40 1 2 3
week 41 4 5 6 7 8 9 10
week 42 11 12 13 14 15 16 17
week 43 18 19 20 21 22 23 24
week 25 26 27 28 29 30 31

Yaklaşan Etkinlikler

Olay yok

Videolar

Reklam
Ankara'ya Dair Herşey | Ankara Şehir Rehberi
Firmanızı Nasıl Ekleyeceksiniz? PDF Yazdır e-Posta

          Firmanızı eklemek için üye olmanıza gerek yok ancak ileride firmanıza ait bilgilerde değişiklik yapmanız gerektiğinde bu değişikleri yapamazsınız. Bundan dolayı öncelikle ÜCRETSİZ ÜYE olmanızı tavsiye ediyoruz. Üye olduktan sonra, sol menüden FİRMA EKLE linkine tıklayınız. Açılan formu doldurduktan sonra alt kısımda bulunan KATEGORİ bölümünden firmanıza uygun en fazla 5 adet kategoriyi >>> butonu ile sağ tarafta bulunan küçük kutuya aktarın. GÖNDER butonuna tıklayarak işleminizi tamamlayın.

          Eğer listede firmanıza ait kategori bulunmuyorsa, Firmanızı önce DİĞER kategorisine kaydedin ve İLETİŞİM bölümünden firmanızın adını ve açılmasını istediğiniz kategoriyi bize bildirin.


Sitemize Kayıtlar Ücretsiz Olup, Üyelikler Süresizdir.


 
İlkokul ve ortaokullara kayıtlar tamamlandı PDF Yazdır e-Posta
MEB Logo

MEB’den yapılan yazılı açıklamaya göre, 2013-2014 eğitim öğretim yılı için bütün resmi okulların 1. ve 5. sınıflarına öğrenci kayıtları, çocukların MERNİS bilgileri esas alınarak ikametgahlarına en uygun okula, herhangi bir başvuru olmaksızın, e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapıldı.

 

Devamını oku...
 
Ankara Yemekleri Kitabı PDF Yazdır e-Posta

 

ANKARA VALİSİ ALÂADDİN YÜKSEL
ANKARA MUTFAĞI KÖKLÜ VE GİZLİ HAZİNELERİMİZDENDİRDEDİ.

          Ankara coğrafyasının beraberinde getirdiği yaşam biçimleri ve beslenme alışkanlıkları ile toplumsal eğilimlerini yansıtan özgün Ankara Mutfağını tanıtan Ankara Yemekleri kitabı yayımlandı.

Devamını oku...
 
Ankara İlçelerinin İsimleri Nereden Geldi Biliyormusunuz? PDF Yazdır e-Posta

Ankara İlçelerinin İsimleri Nereden Geldi Biliyormusunuz?Binlerce yıllık tarihinde çeşitli uygarlıklara ev sahipliği yapan Anadolu, tarihi ve doğal güzellerinin yanı sıra mitolojik zenginliğiyle de insanoğlunu hayran bırakacak özellikler taşıyor.

Anadolu'nun kalbi Ankara'nın tarihinde de yaşanan olaylar ve coğrafi konumu, ilçe isimlerine de yansıyor. İlçe isimlerinin nereden geldiğine dair kulaktan dolma bilgiler bilinse de, tam anlamıyla doğru bilgiler bulunmuyor. Ancak halk arasında ilçe isimleriyle ilgili çeşitli anlatımlar dikkat çekiyor.

AA muhabirinin ilçe belediyeleri ile çeşitli kaynaklardan Ankara'nın 25 ilçesinin isimlerinin nasıl ortaya çıktığına ilişkin elde ettiği bilgiler şöyle:

Devamını oku...
 
Ankara da Yamaç Paraşütü PDF Yazdır e-Posta

Gölbaşı Yamaç Paraşütü Eğitim Tesisi

Ankara’ya yakınlığı nedeni ile buradaki bütün aktivite ve olanaklardan faydalanmak mümkündür. Ankara’daki üniversitelerin havacılık kulüplerinin yamaç paraşütü eğitimi verdikleri bölgedir.

Devamını oku...
 
Ankara da İnanç Turizmi PDF Yazdır e-Posta

Ağaç Ayak Camii : Kitabesi olmayan caminin 1705 tarihli olduğu tahmin edilmektedir. Minaresi ahşap ve kısadır. Mahfili aşı boyalı nakışlarla, tavana kadar yükselen mihrabı kabartma geometrik motiflerle, ahşap minberi ise geometrik geçmeler ve renkli nakışlarla süslüdür. Tavanı işlemeli ahşap olan caminin çatısı kiremitle örtülüdür. Cami, ahşap minberi ve mihrabı ile Geç Devir Ankara eserleri için tipik bir yapıdır.

Devamını oku...
 
Ankara da Dağ ve Doğa Yürüyüşü PDF Yazdır e-Posta

Kirmir Çayı Vadisi : Vadi, Güdül’ün doğu ve batısında toplam 30 km’lik bir doğa yürüyüşü parkuru oluşturmaktadır.

Pazar Çayı Vadisi : Gerek jeolojik oluşumu, gerekse bitki örtüsü bakımından zengin değerlere sahip olup vadi doğa yürüyüşlerine elverişlidir.

Devamını oku...
 
Ankara da Kuş Gözetleme PDF Yazdır e-Posta

Çöl Gölü : Bâlâ ve Haymana ilçesi sınırları içerisindedir. Ankara’nın 7 km. güneyindeki küçük bir kapalı havza içinde yer alan (çalıkdüzü) 1500 ha’lık tuzlu ve sığ bir göldür. Göl küçük derelerle beslenir. Büyük cılıbıt alanda üremektedir.

Devamını oku...
 
Ankara da Kültür Turizmi PDF Yazdır e-Posta

1-Müzeler

Anadolu Medeniyetleri Müzesi

Anadolu Medeniyetleri Müzesi Atpazarı olarak isimlendirilen semtte, Ankara Kalesi`nin dış duvarının güneydoğu kıyısında, yeni işlev verilerek düzenlenmiş iki Osmanlı yapısında yer alır. Bu yapılardan biri Mahmut Paşa Bedesteni, diğeri de Kurşunlu Han’dır.

Devamını oku...
 
Reklam

Üye Girişiİstatistik

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün29
mod_vvisit_counterDün33
mod_vvisit_counterBu Hafta29
mod_vvisit_counterGeçen Hafta134
mod_vvisit_counterBu Ay95
mod_vvisit_counterGeçen Ay565
mod_vvisit_counterTOPLAM26535

Şuan Çevrimiçi : 3
IP'niz: 54.226.175.88
,
Bugün:04/Eki/ 2015